У Пољопривредној школи обележен национални дан књиге „Читајмо гласно“

Поводом Националног дана књиге, 28.фебруара 2023. године наша школа се шести пут придружила акцији „Читајмо гласно“, коју је организовало Друштво школских библиотекара Србије  под слоганом  „Подели радост читања са свима“.  Акција је осмишљена тако да се у пет до дванаест прочита изабрани књижевни текст. Време пет до дванаест симболично представља идеју да је крајње време да се окренемо неговању културе читања, читалачке писмености и матерњег језика.

У обележавању Националног дана књиге су учествовали ученици свих разреда наше школе. Ученици Библиотечке секције, под менторством школских библиотекара,  припремили су и „прочитали гласно“  одломке из одабраних књижевних дела, а затим слушаоцима  поделили књижице са исписаним цитатима познатих писаца и мислилаца на различите теме, о књизи и читању, о љубави и доброти, о уметности живљења. Ученицима се веома допала акција и са одушевљењем су читали, размењивали и коментарисали цитате које су добили:

„ Онај ко не воли читати, није пронашао праву књигу за себе.“ – Џ.К.Ролинг

„О како је добро читати књиге“ – Р.М. Рилке
„ Постоје гора злодела од паљења књига. Једно од њих је не читати књиге“ – Ј. Бродски

„Књига је дар који можеш отварати опет и опет“ – Г.

„ Књига је сан који држите у руци“ – Н. Геман

“Има неког добра у овом свету и за њега се вреди борити“ Џ.Р.Р- Толкин, идр.

Ученици Библиотечке секције који су дали велики допринос успешном обележевању Националног дана књиге:

Нина Љубисављевић (II3), Анастасија Марковић (II3) , Кристина Матић (II3), Јована Ћирић (II3), Дамјан Николић (II2), Нина Филимоновић (II4), Анђела Радовановић (II6), Анастасија Радисављевић (II6), Татјана Радуловић (II6), Теодора Спајић (II6), Xристина Тодоровић (III6), Елена Симоновић (III6), Mилица Станковић (III6).

Фотограф: члан Новинарске секције, Матеја Рајић (II2)

Школски библиотекари: Милена Радосављевић, Лидија Недељковић