Регионална домијада у културно – уметничком стваралаштву

У четвртак, 20. априла 2022. године, станари Дома Пољопривредно – ветеринарске школе “Свилајнац” су се на најбољи начин представили на дуго очекиваној, Регионалној домијади у културно – уметничком стваралаштву.

Представили смо се у драмском приказу, етно музици, фолклору, креативној, литерарној и ликовној секцији.

У драмском приказу под називом Нека спадну маске наши глумци су освојили III место, док је Лука Виденовић освојио титулу НАЈБОЉЕГ глумца.

У категорији етно и народне музике, наши ученици су својом изведбом песме Изгрејала сјајна месечина одушевили стручни жири и освајањем ПРВОГ места изборили пласман на Републичку домијаду у културно – уметничком стваралаштву.

Рукотворине наших ученика су задивиле све присутне тако да смо очекивано освојили ПРВО место и у тој категорији се пласирали на Регионалну домијаду, која ће бити одржана наредног месеца у Београду.

Честитамо свим ученицима на залагању, стрпљењу и вештинама које су показали и желимо им пуно успеха у наставку такмичења.