Конкурс за средње школе: Знање за одрживи развој

Истраживачка станица Петница и Национални конвент о Европској унији организовали су конкурс за средње школе у Србији под називом „Знање за одрживи развој“.

Наша школа је са својим програмом ушла у ужи избор од 15 средњих школа Републике Србије. Тим су чиниле ученице другог разреда, Ленкица Влајнић и Теодора Шекуларац са професорком Сањом Мирковић.

Програм је почео семинаром на тему одрживог развоја који је реализован у Истраживачкој станици Петница од 26. до 30. априла где су наше ученице представиле своје идеје. То је била још једна јединствена прилика да се представимо на најбољи могући начин и да ученице стекну непроцењиво искуство.

Програм „Знање за одрживи развој” реализује се у оквиру пројекта Подршка јачању утицаја цивилног друштва на процес европских интеграција кроз Национални конвент о Европској унији  – цивилно друштво и млади: улога и утицај. Пројекат је подржала Амбасада Савезне Републике Немачке у Београду.