Завршни концерт ученика музичке школе „Божидар Трудић“

Јуче је у летњиковцу парка Пољопривредно – ветеринарске школе са домом ученика „Свилајнац“ одржан завршни годишњи концерт ученика музичке школе „Божидар Трудић“, под називом „Музичка бајка 2021.“.

Имали смо прилику да уживамо у звуцима инструмената полазника ове музичке школе, који су у чаробном амбијенту нашег парка, улепшали јунско вече свим присутнима.

Музичка школа „Божидар Трудић” Смедеревска Паланка, основана je септембра 1985. године. Школа од 1991. године носи име Божидара Трудића, диригента, композитора и професора, родом из Смедеревске Паланке. Поред матичне школе постоје и издвојена одељења у местима Велика Плана, Свилајнац, Лапово и Петровац на Млави.

Већ скоро пола деценије наша школа остварује сарадњу са музичком школом „Божидар Трудић“, где се заједничким снагама трудимо да многу децу уведемо у свет музичке уметности.

Фотографија: Спасојевић Лука III/6