Душан Миловановић Републички првак у литерарном стваралаштву

На 26. културној Републичкој домијади која се одржала у Новом Саду у периоду од 10. до 12. маја, 2024. године, у организацији ученичког дома „Бранково коло“, Душан Миловановић, ученик одељења III/5, песник и члан литерарне секције, освојио је прву награду у категорији свих ученичких домова, поставши тако Републички првак у литерарном стваралаштву. Ово је историјски тренутак за нашу школу са домом, будући да је Душан први ђак који је донео ово престижно признање у 26 година постојања Републичке домијаде.

Душанов успех је плод рада и талента, али не треба заборавити ни улогу његовог ментора, васпитача Стефана Лазаревића, који води литерарну секцију која је сваке године све бројнија. Ово је само почетак, јер је у плану да наша школа са домом у наредној школској години објави прву песничку збирку нашег талентованог ђака.

Честитамо Душану и васпитачу Стефану на изванредном достигнућу и желимо им даљи успех у будућим такмичењима и каријери!