Старије вести

На матуру без аутомобила

Featured image
Агенција за безбедност саобраћаја реализује кампању под називом На матуру без аутомобила у сарадњи са Министарством унутрашњих послова, Министарством просвете,…(Прочитај више)

Предавање на тему прве помоћи

Featured image
У среду, 11.05.2022. године, у сарадњи са Црвеним крстом Свилајнац реализовано је предавање на тему ПРВЕ ПОМОЋИ како бисмо ученицима…(Прочитај више)

Нека спадну маске

Featured image
Драмски текст Нека спадну маске настао је за потребе драмске секције Пољопривредно - ветеринарске школе са домом ученика "Свилајнац". Циљ…(Прочитај више)

Конкурс за средње школе: Знање за одрживи развој

Featured image
Истраживачка станица Петница и Национални конвент о Европској унији организовали су конкурс за средње школе у Србији под називом „Знање…(Прочитај више)

Окружно такмичење у атлетици

Featured image
На Окружном такмичењу у атлетици, одржаном 15.04.2022. у Ћуприји наши ученици постигли су одличне резултате: 1. место у скоку у…(Прочитај више)

Ускршњи хуманитарни базар

Featured image
У духу ускршњих празника, наше ученице су заједно са својим васпитачицама биле јако креативне. Кроз креативну радионицу израдиле су украсе…(Прочитај више)

Регионална домијада у културно – уметничком стваралаштву

Featured image
У четвртак, 20. априла 2022. године, станари Дома Пољопривредно - ветеринарске школе "Свилајнац" су се на најбољи начин представили на…(Прочитај више)

Такмичење ученичких компанија

Featured image
У четвртак, 14. априла 2022. године, Ученичка компанија "LjuskiCa++" је учествовала на онлајн такмичењу ученичких компанија Централне Србије у организацији…(Прочитај више)

Регионални сусрети домова у спорту

Featured image
У суботу, 09. априла 2022. године одржана је Регионална спортска домијада на којој је наша школа са домом била домаћин.…(Прочитај више)

Генерална проба

Featured image
У среду, 13. априла 2022. године одржано је премијерно извођење културног програма Пољопривредно ветеринарске школе са домом ученика "Свилајнац", припреманог за…(Прочитај више)

Републичке награде из МАТЕМАТИКЕ

Featured image
На Републичком такмичењу из МАТЕМАТИКЕ, средњих стручних школа у подручју рада пољопривреда, производња и прерада хране, које је одржано протеклог…(Прочитај више)

ПРВА награда на Републичком такмичењу

Featured image
Да нисмо само успешни у области пољопривредне производње, говори и ПРВА награда на Републичком такмичењу из ВЕТЕРИНАРСКЕ МЕДИЦИНЕ. На Републичком…(Прочитај више)

Школа са домом у емисијама РТС-а

Featured image
Пољопривредна и сточарска производња као и заокружен процес производње, били су део прилога у емисијама на нашој националној телевизији. Све…(Прочитај више)

Прилог о школи са домом на АгроТВ

Featured image
Традиција дужа од 60 година и заокружен процес производње у нашој школи са домом били су део емисије "Агро караван"…(Прочитај више)

Регионални сајам образовања

Featured image
Регионални сајам образовања "Ноуфест 2022“ одржан је у Ћуприји 18. марта у Хали спортова  Ада. На сајму је представљено скоро…(Прочитај више)

Конференција васпитача на Копаонику

Featured image
У организацији Института за економију и право, у периоду од 24. до 26. марта, на Копаонику, одржана је једанаеста по…(Прочитај више)

ПВШ у јутарњем програму РТС-а

Featured image
Матични сок од јабуке и прерада млека у млечне производе била је тема прилога екипе РТС-а која је посетила нашу…(Прочитај више)

Хуманитарно вече поезије

Featured image
У понедељак, 28. марта 2022. године, у Центру за културу у Свилајнцу, одржано је Хуманитарно вече књижевног клуба "Оловче" организовано…(Прочитај више)

Добровољно давање крви

Featured image
У четвртак, 24.03.2022. године, одржана је акција добровољног давања крви у Пољопривредно – ветеринарској школи са домом ученика „Свилајнац“. Велики…(Прочитај више)

ПРВА награда на Републичком такмичењу

Featured image
Младен Младеновић, ученик наше школе, освојио је ПРВО место на Републичком такмичењу средњих пољопривредних школа у подручју рада пољопривреда, производња…(Прочитај више)