Фестивал школског еколошког филма ШЕФ 2018

Да ли сте знали да годишње 5.5 милиона људи умре прераном смрћу која је директна последица загађености ваздуха. Или да је ниво угљен – диоксида највећи у последњих 800.000 година? Да је такозвана “Велика пацифичка мрља смећа“ достигла површину савезне државе Тексас у САД?

Све су ово чињенице које када се прочитају звуче запањујуће, шта ми радимо да бисмо то променили?

Ученици Пољопривредно – ветеринарске школе са домом ученика „Свилајнац“ су учествовали на Фестивалу школског еколошког филма који је организован под покровитељством општине Звездара.

Ради ширења свести о нивоу загађености земље на овом фестивалу смо се представили кратким филмом “Мислите зелено – Think green“, који је однео награду за НАЈКРЕАТИВНИЈИ филм као спој рецитације и цртежа.

Честитамо ауторима филма, Мирјани Васић и Теодори Николић, и њиховом ментору Златановић Миљану на постигнутом успеху. Такође се захваљујемо професорима и васпитачима који воде еколошку, литерарну и ликовну секцију на малом доприносу који је био јако значајан за овај филмски подухват.

На крају вас позивамо да погледате наш еколошки филм уз слоган:

„И зато, Пољо школа из Свилајнца вас моли,

чувајте Земљу која вас воли.

За здраву децу и птице на грани,

чувајте Земљу која вас ХРАНИ!“