У Пољопривредној школи обележен Европски дан борбе против трговине људима

Поводом обележавања Европског дана борбе против трговине људима, 18. октобра, Тим за заштиту ученика од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања Пољопривредно-ветеринарске школе са домом ученика ,,Свилајнац“ припремио је и реализовао презентацију за ученике под називом ,,Стоп трговини људима“ са почетком у 17 сати у амфитеатру школе са домом.

Циљ активности био је да ученицима пружи знања о трговини људима, опасностима и ризицима које она са собом носи, као и информације о начинима како и где пријавити трговину људима или сумњу на њу, коме се обратити за помоћ и подршку. Активност је реализовао стручни сарадник-педагог школе са домом Александар Јовић у сарадњи са управником дома ученика Миљаном Златановићем уз техничку помоћ и подршку васпитача Стефана Лазаревића.