У Пољопривредној школи обележени Доситејеви дани

У оквиру Доситејевих дана, посвећених обележавању 240-годишњице од објављивања Доситејевој капиталног дела “Писмо Харалампију”, актив професора српског језика и књижевности, заједно са ученицима, у протеклој недељи обележио је овај значајан јубилеј. Ученици су уз помоћ наставника израдили материјал за пано у централном холу Школе, подсећајући нас на значај Доситејевог рада и мудрих наравоученија. Пригодном презентацијом подсетили смо се значаја Доситејеве аутобиографије “Живот и прикљученија”, чиме је истакнут Доситејев просветитељски пут и просветитељска мисија.

Након 240 година од објављивања “Писма љубезном Харалампију” можемо закључити да би Доситејеве мисли у овом просветитељском манифесту, требало да буду светионик, како нашим ученицима, тако и целом српском народу. Уче нас толеранцији, верској и језичкој, људској. Уче нас да племенитост и свака људска врлина долазе просвећивањем и образовањем сваког појединца у нашем народу. Читајући Доситеја, корачамо усправно, правим путем, јер нам је на тај начин осветљен пут неке боље будућности!