У Артему одржана регионална Хемијада

У петак, 17. марта, одржана је регионална Хемијада у Дому ученика средњих школа Крагујевац. И ове године ученици су показали интересовање за учешће на овом такмичењу. Дом Пољопривредно-ветеринарске школе представили су ученици одељења (I/5): Тара Добрић, Тара Мутавџић, Мартин Пранић и ученице другог разреда: Милица Јакшић (II/5) и Александра Милутиновић (II/6).

Ученици су на регионалну Хемијаду отишли у пратњи васпитача Татјане Јеремић и наставнице хемије Александре Павићевић, које су биле менторке ђацима наше школе са домом. На овом такмичењу учествовали су ученички домови са територије целе Србије, а ученица наше школе Александра Милутиновић освојила је треће место на овом значајном такмичењу.

Осим такмичења учесници су имали прилику да се друже током обиласка Института за хемију, на ком је представљен поступак израде средства за дезинфекцију руку, који су могли да пробају и ученици. Након тога учесници су обишли и Акваријум на Природно-математичком факултету.

Честитамо ученицама и њиховим менторима на постигнутим резултатима!