Ученице школе учествовалe на Пословном изазову

Најбоља припрема за ученике који желе да оснивају ученичке компаније је свакако такмичење Пословни изазов, чији концепт је тако састављен да представља увод у програм Ученичка компанија. У динамичној атмосфери, ово једнодневно такмичење пружа ученицима прилику да развију самопоуздање, способност креативног размишљања и тимског рада, као и да овладају комуникацијским и презентацијским вештинама.

Ученице наше школе Дијана Миловановић, Јелена Радуловић, Милица Богдановић и Милена Глишић учествовале су у Пословном изазову централне Србије у Kрагујевцу, заједно са 103 ученика из 26 школа из централне Србије.

На почетку такмичења, тимови састављени од ученика из различитих школа осмишљавају решење проблема који им је постављен и уз помоћ пословних волонтера креирају бизнис планове, које на крају дана презентују члановима жирија и публици. Најбољи добијају награде и пласирају се на следећи ниво такмичења.