Регионална спортска домијада у Свилајнцу 2018.

Пољопривредно – ветеринарска школа са домом ученика „Свилајнац“ је била домаћин овогодишње Регионалне спортске домијаде 27.04.2018. год. Ученици су се такмичили у три дисциплине и то: шах (дечаци и девојчице), кошарка (дечаци и девојчице) и мали фудбал (дечаци и девојчице).

Учешће на овој регионалној домијади је узело укупно 8 домова и то из Костолца, Пожаревца, Јагодине, Крагујевца, Рековца и Свилајнца.

Од запаженијих резултата ученици нашег дома су освојили II место у кошарци (дечаци) а ученица Мирјана Васић је освојила II место у појединачној конкуренцији у шаху.

На предстојећој Републичкој спортској домијади која се одржава у Краљеву од 11. до 13. маја 2018. године наш дом ће се представити у стоном тенису у екипној и појединачној конкуренцији.