Пројектни модел наставе у нашој школи

Протеклог четвртака, 21.10.2021. године, одржана је завршна презентација наставног пројекта Ресава и Ресавци у устаничкој Србији (1804 – 1835).

Ради истраживања у оквиру израде докторске дисертације младог асистента на Факултету педагошких наука у Јагодини, Милана Комненовића, у сарадњи са нашим професорима, осмишљен је и организован пројектни модел наставе из три предмета:

• Српски језик и књижевност – професорка Зорица Тунгуз,
  • Историја – професорка Сузана Јакшић и
  • Географија – професор Ранић Рајковић.

Цео пројекат је трајао четири недеље и у њему су учествовали ученици првoг разреда –  одељења I/5 и I/6.

На завршној презентацији ученици су приказали своје радове и резултате истраживања својим вршњацима,  ученицима првог разреда, у амфитетру наше школе.

Како је све то изгледало, погледајте у следећем прилогу.