Добровољно давање крви у ПВШ са домом

У четвртак, 26. октобра 2017. године, одржана је акција Добровољног давања крви у просторијама Пољопривредно-ветеринарске школе са домом ученика „Свилајнац“. Акцију је организовао Црвени крст Свилајнац у сарадњи са Заводом за трансфузију крви из Ниша, а позвани су били сви заинтересовани ученици средњих школа из општине Свилајнац, као и професори, запослени у школама и остали добровољни даваоци крви.

Крв је дао 81 добровољац, а 2 добровољца нису испунила услове и нису могла учествовати у овој акцији. Крв су дали директор Пољопривредно-ветеринарске школе са домом, Зоран Радосављевић, затим професори, запослени и матуранти ове школе, те ученици Гимназији и други грађани Свилајнца, а који су испунили следеће захтеве:

• Имају навршених 18 година.
  • Здрави су и нису под неком од терапија.
  • Имају више од 50 килограма.
  • Којима је лекар, на основу прегледа, дозволио да дају крв.
  • Који до сада нису прележали неку од заразних болести.
  • Који су имали добру вољу да помогну некоме коме је крв потребна.

Ученици који су добровољно дали крв стекли су право на одсуство из школе у трајању од два дана, које могу искористити искључиво у договору са разредним стрешинама јер им се у супротном не правдају изостанци.

Ученици који су понудили да дају крв а били су одбијени на акцији морали су да узму потврду од лекара из Завода за трансфузију крви из Ниша како би оправдали свој изостанак из школе. У супротном, изостанак им није оправдан тог дана.