„Дај (те) се на знање“

„Дај (те) се на знање“  је Фестивал науке који су у петак 29.11.2019. године организовали наставници и ученици Прве крагујевачке гимназије у просторијама школе.

Представили су се и ученици крагујевачких основних и средњих школа као и четири факултета Униврзитета у Крагујевцу. Занимљиве научне експерименте и презентације ове године су имали ученици гимназије из Љубљане, Кавадараца, Котора, Брежице, Новог Сада, Краљева и Сремских Карловаца.

Поред традиционално најатрактивнијих поставки из физике и роботике, равноправно су биле заступљене друштвене науке, негујући традицију и уметност. Видели смо изглед сеоских кућа из IXX века, приказани су народни обичаји, спремана су и традиционална јела.

Ову занимљиву поставку обишли су ученици и наставници наше школе.